Достапни линкови

Чеченија негира дека руските сили ќе бидат дислоцирани во Дагестан


Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров
Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров негираше дека припадниците на руското министерство за внатрешни работи ќе бидат дислоцирани во соседен Дагестан. Проблемите со криминалот во некои делови на Дагестан се причината поради која руското министерство соопшти дека планира голем дел од трупите да ги префрли во земјата.
Властите во Дагестан исто така ја негираа информацијата.
XS
SM
MD
LG