Достапни линкови

Напаѓачот ги снимил убиствата пред еврејското училиште во Тулуз?


Местото на инцидентот пред еврејското училиште во Тулуз
Француското министерство за внатрешни работи соопшти дека мажот осомничен за убиството на три деца и еден наставник во еврејското училиште најверојатно го снимил инцидентот. Според сведоци, напаѓачот носел камера додека ги извршил убиствата во Тулуз.
Претседателот Никола Саркози прогласи високо ниво на подготвеност во северозападниот дел на Франција.
XS
SM
MD
LG