Достапни линкови

Иран непопустлив и на прославата на Персиската Нова Година


Али Хаменеи, Техеран 20.03.2012
Иранските лидери ја слават Персиската Нова Година со говори на осуда против Западот и ветувања за подобра економија. Врховниот верски лидер Али Хаменеи изјави дека Иран нема да попушти пред меѓународните санкции и нема да го запре збогатувањето ураниум. Западот го заострува притисокот врз Иран бидејки смета дека се обидува да произведе нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG