Достапни линкови

Русија бара од Белорусија мораториум на смртната казна


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ја повика Белорусија да се приклучи на останатиот дел од Европа и да воведе мораториум на извршувањето на смртни казни. До повикот на Лавров доаѓа откако во Белорусија беа егзекутирани двајцата осудени за експлозијата во метрото во Минск.
XS
SM
MD
LG