Достапни линкови

Војникот кој застрела 16 цивили не се сеќава на настанот


жители на Авганистан се собираат пред местото каде американски војник уби шеснаесетмина цивили
Адвокатот на американскиот војник кој застрела 16 цивили во авганистан изјави дека неговата прва тет-а-тет средба со обвинетитот била една од најемотивните во неговиот живот. Адвокатот Џон Хенри Бровнни разговараше со обвинетиот Роберт Бејлс повеќе од три часа во воениот затвор Левенворт. Во интервју за телевизијата „Си-Би-Ес” адвокатот изјави дека неговиот клиент не се сеќава на инцидентот.
XS
SM
MD
LG