Достапни линкови

САД ќе продолжи со повлекување од Авганистан


Американскиот генерал Џон Ален денеска се очекува да се обрати пред американскиот Конгрес, со тврдење дека силите на Соединетите американски држави треба да продолжат со повлекувањето од Авганистан, покрај неодамнешните инциденти во земјата. Новинската агенција ”Асошиејтед Прес”, која добила копија од говорот на генералот, пренесе дека напредокот во Авганистан се смета за вистински и одржлив.
XS
SM
MD
LG