Достапни линкови

Египет-ослободен братот на лидерот на Ал Каеда


Еден од лидерите на Ал Каеда Ајман ал Завахири
Египетскиот воен суд го ослободи братот на еден од лидерите на Ал Каеда Ајман ал Завахири од обвинението за тероризам. Мохамед ал Завахири беше дел од групата во 1998 година осудена за планирање на напади и за членство во терористичка организација.
Судот го ослободи и Мохамед Исламобоули, чиј брат изврши атентат врз претседателот Анвар Садат во 1981 година.
XS
SM
MD
LG