Достапни линкови

Јанукович утре ќе оствари средба со Путин во Москва


Украинскиот претседател Виктор Јанукович
Украинскиот претседател Виктор Јанукович утре ќе се сретне со новоизбраниот руски претседател Владимир Путин со кој ќе разговара за економски и трговски прашања. Јанукович учествува и на денешниот самит на земјите-членки на Евроазиската економска заедница во Москва.
На самитот присуствуваат и претседателите на Белорусија, Казахстан, Киргистан и Таџикистан.
XS
SM
MD
LG