Достапни линкови

Русија со позитивен одговор на предлозите на Црвен Крст за Сирија


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров со претседателот на Црвен Крст Јакоб Келенбергер
Меѓународниот комитет на Црвен Крст соопшти дека рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров дал позитивен одговор на нивните предлози за подобрување на хуманитарната помош на жртвите при борбите во Сирија.
Лавров денеска во Женева се сретна со претседателот на Црвен Крст Јакоб Келенбергер со кој разговараше за предлогот да се прекине огнот во Сирија на два часа.
XS
SM
MD
LG