Достапни линкови

Продолжуваат борбите меѓу бунтовниците и владините сили во Сирија


Немирите во Сирија
Продолжуваат борбите меѓу бунтовниците и владините сили во сирискиот главн град Дамаск. Сириската агенција за човекови права соопшти дека 18 војници биле повредени.
Според активистите, борбите се едни од најтешките од започнувањето на протестите против режимот на претседателот Башар ал Асад пред една година.
XS
SM
MD
LG