Достапни линкови

Висока делегација на националната гарда на Вермонт во посета на АРМ


Припадници на АРМ
Висока делегација на националната гарда на американската сојузната држава Вермонт, предводена од генерал-мајор Мајкл Дуби од денеска е во тридневна официјална посета на македонската армија.
Целта на нивната посета е разгледување на можностите за унапредување за понатамошната соработка со Националната Гарда на Вермонт, запознавање со достигнувањата на АРМ во процесот на трансформацијата и идните планови за развој.
XS
SM
MD
LG