Достапни линкови

Сомалија-шестмина загинати во напад на претседателската резиденција


Најмалку шест цивили загинале од минофрлачки оган во близина на претседателската резиденција во главниот сомалиски град Могадишу. Се уште никој не презема одговорност за нападот.
Во минатата недела три лица загинаа при бомбашки напад на резеиденцијата, кој беше организиран од исламистичката милитантна група Ал Шабаб која е поврзана со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG