Достапни линкови

Најмалку четворица загинати во Тулуз


Тулуз
Најмалку три деца деца и едно возрасно лице биле убиени, а неколкумина други ранети во денешното пукање пред Еврејско училиште во Тулуз, на југот на Франција. Според извештаите, човек на мотоцикл почнал да стрела пред училиштето, по што избегал. Полицијата не ја исклучува можноста дека станува збор за истиот човек кој во минатата недела уби трoјца војници во Тулуз и Монтобан и кој се уште е во бегство. Претседателот Никола Саркози изјави дека е прерано овие два случаја да се поврзуваат.
XS
SM
MD
LG