Достапни линкови

Русија годинава нема да ограничува извоз на жито


Рускиот претседател на заминување Дмитри Медведев вози комбајн
Руската влада соопшти дека оваа година нема да воведува ограничувања на извозот на жито. Министерката за земјоделство Елена Скриник денеска во Москва оцени дека Русија ги надмина последиците од големата суша пред две години што водеа до ограничување на извозот.
XS
SM
MD
LG