Достапни линкови

Борби во Пакистан, десетина загинати


Пакистанските безбедносни сили соопштија дека десетина луѓе биле убиени, а исто толку ранети во борбите меѓу армијата и милитантите во регион Мираншах на границата со Авганистан. Овој регион е познат како засолниште на талибанците и на припадниците на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG