Достапни линкови

Франција: тројца убиени во пукање пред еврејско училиште


Тулуз
Две деца и едно возрасно лице биле убиени во денешното пукање пред Еврејско училиште во Тулуз, на југот на Франција. Според извештаите, човек на мотоцикл почнал да стрела пред училиштето, по што избегал. Полицијата не ја исклучува можноста дека станува збор за истотиот човек кој во минатата недела уби тријца војници во Тулуз и Монтобан и кој се уште е во бегство.
XS
SM
MD
LG