Достапни линкови

Борби во предградието на Дамаск


Во текот на изминатата ноќ во предградието на сиријскиот главен град Дамаск, како што јави телевизијата Ал Џезира, имало борби меѓу владините сили и бунтовниците. Во текот на викендот во Дамаск и во Алепо беа забележани повеќе напади.
XS
SM
MD
LG