Достапни линкови

Вeнизелос го презеде ПАСОК


Евангелос Вeнизелос.
Грчкиот министер за финансии Евангелос Вeнизелос прогласи победа на изборите за лидер на социјалистичката партија ПАСОК, на кои беше единствен кандидат.
Тој сега се соочува со задачата да го спречи катастрофалниот пораз на ПАСОК на претстојните парламентарни избори, бидејќи резултатите од анкетите покажуваат драстичен пад на популарноста на социјалистите поради воведувањето на драстичните мерки за штедење за излез од кризата.
XS
SM
MD
LG