Достапни линкови

Уапсени „болничари на смртта“ во Уругвај


Уругвај, илустрација.
Двајца болничари во Уругвај се приведени под сомнение дека ја предизвикале смртта на десетици пациенти во две болници во главниот град Монтевидео. Полицијата соопшти дека уапсените се сомничат дека донеле некаков отров од Бразил кој им го давале на пациенти што биле во критична состојба. Според некои извештаи, осомничените рекле дека тоа го правеле од „хумани прични“.
XS
SM
MD
LG