Достапни линкови

Уапсени 70 лица од движењето Окупирај го Вол Стрит


Приврзаници на движењето Окупирај го Вол Стрит
Американската полиција уапсила повеќе од 70 лица по протестите во паркот за одбележување на формирањето на движењето Окупирај го Вол Стрит. Се уште не се знае колку од демонстрантите се наоѓаат во притвор.
Движењето инспирирано од продемократската Арпска пролет, протестираше против финансиската политика на САД, поради која се создал јаз меѓу богатите и сиромашните.
XS
SM
MD
LG