Достапни линкови

Расте бројката на уапсени на протестите во Русија


Еден од уапсените на протестите во Москва
Руската полиција уапсила над сто лица кои учествуваа во протестите пред зградата на националната телвизија јави сервисот на Радио Слободна Европа во земјата. Протестите се поради прилогот на телевизијата во кој е обвинета опозицијата за валкани трикови на претседателските избори кои се одржаа на 4 март. Опозициските лидери Борис Немцов и Сергеј Удалцов се меѓу уапсените.
XS
SM
MD
LG