Достапни линкови

Поранешен белоруски претседател добил забрана за излез од земјата


Станислав Шушкевич
Првиот белоруски претседател по Советската ера Станислав Шушкевич изјави дека властите не му дозволиле да ја напушти земјата. Тој планирал да отпатува за Литванија.
Властите во последните недели им забранија и на неколку проминентни новинари и опозициски членови да ја напуштат земјата.
XS
SM
MD
LG