Достапни линкови

Десетици илјади лица му одаваат почест на коптскиот верски лидер


Шенуда трети
Десетици илјади египетски коптски христијани се собраа во катедралата св. Марк во Каиро да му одадат чест на починатиот верски лидер папата Шенуда трети. Коптските епископи пристигнуваат во земјата за да земат учество во церемонијата и да разговараат кој ќе биде насленикот на Шенуда, кој четири децении беше лидер на христијанското малцинство на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG