Достапни линкови

Бомбашки напад во Сирија


Автомобил бомба експлодирала во сирискиот град Алепо, според извештаите. Активисти изјавија дека целта на нападот била една пошта и дека имало жртви и повредени, но се уште не се знае нивната бројка. Медиумите јавија дека имало инцидент кој се случил меѓу две згради.
Во вчерашниот бомбашки напад во Дамаск загинаа 27 лица.
XS
SM
MD
LG