Достапни линкови

Протести на руската опозиција пред националната телевизија


Опозициските протести во Русија
Руските опозициони активисти соопштија дека ќе протестираат пред главната кула на московската телевизија, поради извештајот во кој е обвинета опозицијата за валкани трикови на претседателските избори кои се одржаа на 4 март.
Телевизијата контролирана од властите објави прилог во кој се сугерира дека опозицијата добила фондови од САД и ги принудувала граѓаните да земат учество во протестите.
XS
SM
MD
LG