Достапни линкови

Милитанти застрелале американска наставничка во Јемен


Американска наставничка била застрелана во јеменскиот град Таиз. Властите соопштија дека наставничката се возела во нејзиниот автомобил кога била застрелана од двајца мажи на моторцикл. Напаѓачите избегале од местото на инцидентот. Наставничката била заменик директор во шведскиот центар за јазици во градот. Според полицијата, осомничените се милитанти поврзани со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG