Достапни линкови

Продолжуваат дипломатските напори во Сирија


Кофи Анан, претставникот на ОН и Арпаската лига за Сирија
Дипломатските напори за да се стави крај на насилството во Сирија продолжуваат денеска, по вечерашното бомбардирање на главниот град. Преговорите ќе ги води тим од советници кои ги испрати Кофи Анан, претставникот на ОН и Арпаската лига за Сирија.
Анан на Безбедносниот совет му соопшти дека ќе се врати во Дамаск иако неговите разговори со претседателот Башар ал Асад не вродија со плод.
XS
SM
MD
LG