Достапни линкови

Уапсен поранешниот прв разузнавач на Либија


Saif Al-Islam,son of Muammar Qaddafi, and Abdullah Al-Senussi, head of the Libyan Intelligence Service
Властите на Мавританија го уапсија поранешниот шеф за разузнавање на либискиот лидер Моамер ел Гадафи.
Абдула ал Сенуси е уапсен на аеродромот во Ноуакот.
Тој е осомничен за воени злосторства од Меѓународниот Суд во Хаг
XS
SM
MD
LG