Достапни линкови

Две експлозии одекнаа во Дамаск - Сирија


Сириската државна ТВ јави дека во главниот град Дамаск одекнале две експлозии. Според известшајот при експлизиите во близина на згради на служби за безбедност имало и неколку жртви, полицајци и цивили.
Во декември и јануари, исто така имаше три експлозии и тогаш 10 тици загинаа.
До овие експлозии доаѓа на два дена по годишнината од востанието против режимот на Башар ал Асад.
Пратеникот на Арапската Лига и на ОН Кофи Анан го повика Советот за Безбедност да се обедини во напорите за ставање крај на насилствата во Сирија.
XS
SM
MD
LG