Достапни линкови

Џорџ Клуни уапсен пред суданската амбасада во Вашингтон


Џорџ Клуни
Американскиот актер и активист за човекови права Џорџ Клуни и неговиот татко Ник биле уапсени во протестот пред амбасадата на Судан во Вашингтон. Демонстрантите го обвинуваат суданскиот претседател Омар ал Башир за хуманитарната криза во Јужен Судан. Тие биле уапсени откако три пати биле предупредувани да не ја минуваат полициската лента пред амбасадата.
XS
SM
MD
LG