Достапни линкови

Јахјага: Србија со изборите го дестабилизира Косово


Атифете Јахјага
,,Со повиците до косовските Срби да гласаат на претстојните српски локални и парламентарни избори закажани за 6 мај, Србија предзвикува нестабилност на Косово,, изјави косовската претседателка Атифете Јахјага. ,,Планот на Србија да спроведе гласање и во Косово ќе го доведе во прашање територијалниот интегритет на државата и ќе предизвика нестабилност,, рече таа.
XS
SM
MD
LG