Достапни линкови

Карзаи: САД не соработувале во истрагата за убиството на 16 цивили


Авганистанскиот претседател Хамид Карази
Авганистанскиот претседател Хамид Карази ги обвини Соединетите држави дека целосно не соработувале околу истрагата во врска со масакрот кога на 11 март еден американски војник убил 16 цивили. Карзаи прецизира дека тој испратил негова делегација да учествува во истрагата, но притоа таа не наишла на целосна соработка од американските претставници. Карзаи вчера побара од НАТО силите да ги напуштат селата во Авганистан.
XS
SM
MD
LG