Достапни линкови

Декларацијата за осуда на насилствата не ја потпишаа сите


Социјалдемократската младина на Македонија и подмладоци на други политички партии денеска во Собранието на Град Скопје потпишаа декларацијата за осуда на насилството меѓу младите.
- Го поздравуваме фактот што речиси сите политички подмладоци се појавија на оваа важна иницијатива за осуда на насилството, изјави претседателот на Социјалдемократската младина Дарко Давитковски. Тој изрази жалење што Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ и подмладоците на партиите од власта не ја потпишале декларацијата.
XS
SM
MD
LG