Достапни линкови

Европска Лига - четвртфинале


Во четвртфиналето на Европската лига во фудбал ќе играат Аз Алкмар против Валенсија, Шалке – Атлетик Билбао, Спортинг Лисабон – Металист и Атлетико Мадрид против Хановер. Првите натпревари се играат на 29-ти март, а реваншите на 5-ти април. Извлекувањето на двојките се одржа денеска во Нион, Швајцарија, веднаш по извлекувањето за Лигата на шампиони.
XS
SM
MD
LG