Достапни линкови

Војникот кој уби 16 цивили не сакал да биде распореден во Авганистан


Протести по убиството на 16 селани во Авганистан, 13.03.2012.
Адвокатот Џон Хенри Браун од кого е побарано да го брани американскиот војник, обвинет за убиството на 16 авганистански селани во минатиот викенд изјави дека неговиот клиент не сакал по четвртти пат да биде распореден во Авганистан. Тој изјави дека војникот претходно два пати бил рануван и мислел дека веќе нема да биде вратен на борбени позиции. Адвокатот ги отфрли извештаите дека војникот бил пијан или под стрес поради домашни проблеми.
XS
SM
MD
LG