Достапни линкови

Претседателот на Црна Гора Вујановиќ во посета на Македонија


Претседателот на Црна Гора Филип Вујановиќ ќе престојува во дводневна официјална посета на Република Македонија. Предвидена е средба со неговиот домаќин и колега Ѓорге Иванов, како и со претседателот на Собранието Трајко Вељаноски.
За време на посетата ќе биде одржан и пленарен состанок на делегации на Република Македонија и Црна Гора.
XS
SM
MD
LG