Достапни линкови

Времето денеска сончево со мала облачност


Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност. Локално повремено ќе дува слаб ветер од променлив правец, а во Повардарието ќе биде претежно од северен правец.
Утринската температура се спушти меѓу минус еден и шест, а дневната ќе се движи од 11 до 18 степени.
Во Скопје и околината слично време, со температура до 15 степени.
XS
SM
MD
LG