Достапни линкови

САД ќе ги укинат трговските рестрикции со Русија?


Комитетот за финансии на американскиот Сенат започна сослушување за укинување на трговските рестирикции со Русија кои потекнуваат од Студената војна. Првиот човек на комитетот Макс Баукс изјави дека со повлекувањето на амандманот Џексон-Ваник ќе се воспостават нормални трговски односи меѓу двете земји, пред Русија да стане членка на Светската трговска организација оваа пролет. Администрацијата на претседателот Барак Обама повика на укинување на рестрикциите.
XS
SM
MD
LG