Достапни линкови

Израел изврши напад врз милитантите во појасот Газа


Милитантите од појасот Газа
Израелската војска соопшти дека нивните воени авиони нападнале локации на милитантите во појасот Газа како одговор на континуираните ракетни напади во јужниот дел на земјата. Нема извештаи за повредени.
Пред неколку дена Израел и милитантите се договорија четири дена да ги прекинат нападите.
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го обвини Иран за финансирање, вооружување и тренирање на милитантите од појасот Газа.
XS
SM
MD
LG