Достапни линкови

Талибанците ги прекинаа преговорите со САД


Талибанците соопштија дека ги прекинале преговорите со САД кои се со цел да се стави крај на конфликтот во Авганистан. Според соопштението, талибанците ги обвинија САД дека имаат нејасна позициција и дека тоа претставува пречка за остварување на напредок во преговорите.
Тие одбиваат и преговори со владата на претседателот Хамид Карзаи.
XS
SM
MD
LG