Достапни линкови

Швајцарски пар успеал да им побегне на талибанците во Пакистан


Оливер Дејвид Ош и Даниела Вилдмер
Пакистанските власти соопштија дека швајцарскиот пар кој беше киднапиран во покраината Балочистан успеал да им побегнe на талибанците. Според нив, 31 годишниот Оливер Дејвид Ош и 29 годишната Даниела Вилдмер се појавиле во еден воен пунк.
Тие беа киндапирани во јули минатата година и биле држани во заложништво во северен Вазиристан во близина на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG