Достапни линкови

Експлозија на бомба во Авганистан,13 жртви


Авганистанските власти соопштија дека девет деца и четири жени загинале од експлозија на бомба поставена покрај патот во покраината Орузган во јужниот дел на земјата. Двајца мажи се повредени при инцидентот.
Се уште никој не презема одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG