Достапни линкови

Напад врз маринци кај Камп Бастион во Авганистан


Afghanistan -- United States Secretary of Defense Leon Panetta is greeted after arriving at Camp Bastion, 14Mar2012
Американски преставници во Авганистан соопштија дека еден авганистанец загинал обидувајки се да нападне американски маринци за време на посетата на секретарот за одбрана Леон Панета.
Инцидентот се случил вчера во кампот Бастион во провинцијата Хелманd, пред Панета да се состане со Претседателот Хамид Карзаи.
XS
SM
MD
LG