Достапни линкови

Груевски се сретна со советници на американски конгресмени


Премиерот Никола Груевски оствари средба со група високи советници на американски конгресмени кои што престојуваат во посета на Република Македонија во организација на Обединетата македонска дијаспора.
Како што информираат агенциите, Груевски ги претставил стратешките приоритети на Владата на Република Македонија во доменот на европските и евроатланските интеграции, образованието, економијата, борбата против корупцијата и организираниот криминал, како и спроведувањето на Охридскиот рамковен договор.
Посебен осврт бил ставен на прашањата поврзани со ЕУ и НАТО интеграциите.
XS
SM
MD
LG