Достапни линкови

Инцидент при слетувањето на авионот на Панета во Авганистан


Американскиот секретар за одбрана Леон Панета
Пентагон соопшти дека еден автомобил експлодирал на пистата во кампот Бастион во покраината Хелманд при слетувањето на авионот на американскиот секретар за одбрана Леон Панета. Возачот наводно бил вработен во базата. Никој во авионот на Панета не бил загорзен.
Панета во базата имал обраќање пред силите на НАТО и Авганистан за убиството на 16 цивили во земјата. Тој денеска треба да оствари средба и со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи.
XS
SM
MD
LG