Достапни линкови

Груевски на средба со советници на американски конгресмени


Премиерот Никола Груевски
Премиерот Никола Груевски денеска ќе се сретне со 35 советници на американски конгресмени кои што престојуваат во Македонија во организација на Обединетата македонска дијаспора. Ниваната посета, како што соопшти ОМД е во рамки на активностите на организацијата за обезбедување поддршка за членство на Македонија во НАТО спроти самитот на Алијансата во Чикаго.
Делегацијата ќе се сретне и со шефот на дипломатијата Никола Попоски, со пратеници во Парламентот, како и со советници од Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов.
XS
SM
MD
LG