Достапни линкови

Русија ќе им дозволи на американските сили да користат нивна воздушна база?


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека властите ќе разговараат за предлогот дали за прв пат да им дозволат на американските сили да користат една руска воздушна база за транзит на трупите и товар од Авганистан. Лавров говорејќи пред Думата ја искажа неговата поддршка за предлогот, кој е од национален интерес и ќе биде во корист на безбедноста на земјата.
XS
SM
MD
LG