Достапни линкови

Четворица загинати при експлозија на бомба во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека најмалку 4 лица загинале, а двајца се повредени при експлозија на бомба поставена покрај патот во бунтовнички реон на границата со Авганистан. Според нив, нападот се случил во Бајаур, каде милитантите поврзани со Ал Каеда се активни.
Се уште никој не преземал одговорност за инцидентот.
XS
SM
MD
LG