Достапни линкови

Уапсени осомничени за напад на амбасадите на САД и Израел во Азербеџан


Азербеџанските власти соопштија дека 22 лица се уапсени под сомнение дека планирале терористички напади на американската и израелската амбасада во Баку. Според нив, осомничените кои се државјани на Азербеџан се обвинети дека се поврзани со Револуционарната гарда на Иран.
Полицијата при апсењето на групата запленила автоматски пушки, пиштоли и експлозив.
XS
SM
MD
LG