Достапни линкови

Леон Панета во посета на Авганистан


Американскиот секретар за одбрана Леон Панета пристигна во Авганистан на средба со авганистанските лидери и со претставници на американските сили во таа земја. До посетата доаѓа во време на напнатост меѓу американските сили и авганистанците откако во неделата американски војник во провинцијата Кандахар уби 16 цивили, меѓу кои и жени и деца. Авганистанските лидери бараат на американскиот војник да му се суди јавно во Авганистан, а талибанците се заканија со одмазднички акции.
XS
SM
MD
LG